Informatii generale
| An | 2001 - 2006 |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 2.0 Td4 (112 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Freelander (LN) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4368 mm |
| Lăţime | 1809 mm |
| Înălţime | 1708 mm |
| Ampatamentul | 2557 |
| Greutate | 1708 kg |
| lățimea maximă | 2080 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1950 |
| Motorul kw | 82 kw |
| Motor hp | 110 hp |
| Cuplul | 82 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 84 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/80 R15 S |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 159 km/h |
| Accelerare | 14.4 s |
| Orașul de combustibil | 9.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.7 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.6 l/100km |