Informatii generale
| An | 1998 - 2001 |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 2.0 DI (98 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Freelander Soft Top |
| usi | 3 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4380 mm |
| Lăţime | 1805 mm |
| Înălţime | 1760 mm |
| Ampatamentul | 2560 |
| Greutate | 1760 kg |
| lățimea maximă | 2050 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1994 |
| Motorul kw | 72 kw |
| Motor hp | 96 hp |
| Cuplul | 72 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 84,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 59 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/80R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 155 km/h |
| Accelerare | 15.2 s |
| Orașul de combustibil | 9.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.7 l/100km |
| Combustibil mediu | - |