Informatii generale
| An | 1992 - 1997 |
| Marca | Maserati |
| Motor | 2.0 24V Biturbo (306 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | Ghibli II |
| usi | 2 |
| scaune | 2 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4223 mm |
| Lăţime | 1775 mm |
| Înălţime | 1300 mm |
| Ampatamentul | 2514 |
| Greutate | 1300 kg |
| lățimea maximă | 1765 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1996 |
| Motorul kw | 224 kw |
| Motor hp | 300 hp |
| Cuplul | 224 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 82 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 215/45-245/40R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 265 km/h |
| Accelerare | 5.7 s |
| Orașul de combustibil | 16.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 10 l/100km |
| Combustibil mediu | - |