Informatii generale
| An | 1992 - 1997 |
| Marca | Maserati |
| Motor | 2.8 24V Biturbo (284 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Ghibli II |
| usi | 2 |
| scaune | 2 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4223 mm |
| Lăţime | 1775 mm |
| Înălţime | 1300 mm |
| Ampatamentul | 2541 |
| Greutate | 1300 kg |
| lățimea maximă | 1850 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2790 |
| Motorul kw | 208 kw |
| Motor hp | 279 hp |
| Cuplul | 208 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 82 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/45 - 225/45/ZR 16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 260 km/h |
| Accelerare | 5.8 s |
| Orașul de combustibil | 17.9 l/100km |
| Drumul de combustibil | 12.9 l/100km |
| Combustibil mediu | - |