Informatii generale
| An | 2013 - |
| Marca | Maserati |
| Motor | 3.0d AT (275 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Ghibli III |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4971 mm |
| Lăţime | 1945 mm |
| Înălţime | 1461 mm |
| Ampatamentul | 2998 |
| Greutate | 1461 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | 500 l |
Transmisia motorului
| Motor | 2987 |
| Motorul kw | 202 kw |
| Motor hp | 271 hp |
| Cuplul | 202 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 83 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 8 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | EURO V |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 235/50 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 6.3 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 6 l/100km |