Informatii generale
| An | 1994 - 2000 |
| Marca | Mazda |
| Motor | 1.6 16V (107 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Xedos 6 (CA) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4560 mm |
| Lăţime | 1700 mm |
| Înălţime | 1355 mm |
| Ampatamentul | 2610 |
| Greutate | 1355 kg |
| lățimea maximă | 1645 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1598 |
| Motorul kw | 78 kw |
| Motor hp | 105 hp |
| Cuplul | 78 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 78 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 55 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 184 km/h |
| Accelerare | 10.3 s |
| Orașul de combustibil | 9.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.4 l/100km |
| Combustibil mediu | - |