Informatii generale
| An | 1995 - 1999 |
| Marca | Mazda |
| Motor | 2.0 V6 (144 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Xedos 6 (CA) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4560 mm |
| Lăţime | 1700 mm |
| Înălţime | 1355 mm |
| Ampatamentul | 2610 |
| Greutate | 1355 kg |
| lățimea maximă | 1710 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1995 |
| Motorul kw | 106 kw |
| Motor hp | 142 hp |
| Cuplul | 106 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 78 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/60 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 214 km/h |
| Accelerare | 9.3 s |
| Orașul de combustibil | 12.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7 l/100km |
| Combustibil mediu | - |