Informatii generale
| An | 1993 - 2000 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | C 180 (202.018) (122 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | C-klasse (W202) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4487 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1414 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1414 kg |
| lățimea maximă | 1830 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1799 |
| Motorul kw | 89 kw |
| Motor hp | 119 hp |
| Cuplul | 89 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 85,3 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R 15 |
| Roți | 6.5J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 193 km/h |
| Accelerare | 12.2 s |
| Orașul de combustibil | 12.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.5 l/100km |