Informatii generale
| An | 1994 - 2000 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | C 200 (202.020) (136 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | C-klasse (W202) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4487 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1418 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1418 kg |
| lățimea maximă | 1845 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 100 kw |
| Motor hp | 134 hp |
| Cuplul | 100 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 89,9 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R 15 |
| Roți | 6.5J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 203 km/h |
| Accelerare | 10.8 s |
| Orașul de combustibil | 13.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.6 l/100km |