Informatii generale
| An | 1993 - 1997 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | C 200 D (202.120) (75 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | C-klasse (W202) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4487 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1720 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1720 kg |
| lățimea maximă | 1860 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1997 |
| Motorul kw | 55 kw |
| Motor hp | 74 hp |
| Cuplul | 55 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 87 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/70 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 160 km/h |
| Accelerare | 18.4 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 6.7 l/100km |