Informatii generale
| An | 1993 - 2000 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | C 220 D (202.121) (95 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | C-klasse (W202) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4487 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1418 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1418 kg |
| lățimea maximă | 1880 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2155 |
| Motorul kw | 70 kw |
| Motor hp | 94 hp |
| Cuplul | 70 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 89 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R 15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 175 km/h |
| Accelerare | 16.3 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 6.9 l/100km |