Informatii generale
| An | 1997 - 2000 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | C 43 AMG (306 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | C-klasse (W202) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4516 mm |
| Lăţime | 1723 mm |
| Înălţime | 1431 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1431 kg |
| lățimea maximă | 2010 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4266 |
| Motorul kw | 224 kw |
| Motor hp | 300 hp |
| Cuplul | 224 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 8 |
| Diametrul cilindrilor | 89,9 mm |
| Supape în cilindri | 3 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/45-245/40R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 6.5 s |
| Orașul de combustibil | 16.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.9 l/100km |
| Combustibil mediu | - |