Informatii generale
| An | 2011 - - |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY (265Hp) 4Matic |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | CLS (C218) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4940 mm |
| Lăţime | 1881 mm |
| Înălţime | 1416 mm |
| Ampatamentul | 2874 |
| Greutate | 1416 kg |
| lățimea maximă | 2300 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2987 |
| Motorul kw | 194 kw |
| Motor hp | 260 hp |
| Cuplul | 194 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 83 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/45 R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 6.4 s |
| Orașul de combustibil | 8.8 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.8 l/100km |
| Combustibil mediu | 6.9 l/100km |