Informatii generale
| An | 2011 - - |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | CLS 550 BlueEFFICIENCY (402Hp) 4MATIC |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | CLS (C218) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4940 mm |
| Lăţime | 1881 mm |
| Înălţime | 1416 mm |
| Ampatamentul | 2874 |
| Greutate | 1416 kg |
| lățimea maximă | 2415 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4600 |
| Motorul kw | 295 kw |
| Motor hp | 395 hp |
| Cuplul | 295 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/40 R18 - 285/35 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 5.1 s |
| Orașul de combustibil | 17.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 11.3 l/100km |
| Combustibil mediu | - |