Informatii generale
| An | 2015 - |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | 250 d 2.1d AT (204 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | GLE |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4819 mm |
| Lăţime | 1935 mm |
| Înălţime | 1796 mm |
| Ampatamentul | 2915 |
| Greutate | 1796 kg |
| lățimea maximă | 2850 kg |
| Boot capacitate | 2010 l |
Transmisia motorului
| Motor | 214 |
| Motorul kw | 150 kw |
| Motor hp | 201 hp |
| Cuplul | 150 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 9 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 93 liters |
| Eco standard | Euro 6 |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 235/65/R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | 8.6 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |