Informatii generale
| An | 2010 - |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | 113 CDI 2.1d MT (136 HP) L3 |
| Tipul corpului | Compact MPV |
| Model | Vito II (W639) Facelift |
| usi | 4 |
| scaune | 6 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 5238 mm |
| Lăţime | 1901 mm |
| Înălţime | 1872 mm |
| Ampatamentul | 3430 |
| Greutate | 1872 kg |
| lățimea maximă | 3050 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 214 |
| Motorul kw | 100 kw |
| Motor hp | 134 hp |
| Cuplul | 100 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 88 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 75 liters |
| Eco standard | Euro 4 |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/65R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 174 km/h |
| Accelerare | 14.1 s |
| Orașul de combustibil | 9 l/100km |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |