Informatii generale
| An | 2003 - 2010 |
| Marca | Mercedes-Benz |
| Motor | 115 CDI 2.2d MT (150 HP) L1 |
| Tipul corpului | Compact MPV |
| Model | Vito II (W639) |
| usi | 4 |
| scaune | 6 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4750 mm |
| Lăţime | 1901 mm |
| Înălţime | 1875 mm |
| Ampatamentul | 3200 |
| Greutate | 1875 kg |
| lățimea maximă | 2940 kg |
| Boot capacitate | 3000 l |
Transmisia motorului
| Motor | 2148 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 88 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 75 liters |
| Eco standard | Euro 4 |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/65 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 174 km/h |
| Accelerare | 14.9 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |