Informatii generale
| An | 2008 - - |
| Marca | MINI |
| Motor | 1.6i (211 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | John Cooper Works Clubman |
| usi | 3 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3958 mm |
| Lăţime | 1683 mm |
| Înălţime | 1407 mm |
| Ampatamentul | 2547 |
| Greutate | 1407 kg |
| lățimea maximă | 1690 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1598 |
| Motorul kw | 155 kw |
| Motor hp | 208 hp |
| Cuplul | 155 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 77 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 50 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/45 R17 84W |
| Roți | 7J x 17 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 238 km/h |
| Accelerare | 6.8 s |
| Orașul de combustibil | 9.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.7 l/100km |
| Combustibil mediu | 7 l/100km |