Informatii generale
| An | 2010 - - |
| Marca | MINI |
| Motor | 1.6 (122 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Cooper Countryman |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4097 mm |
| Lăţime | 1789 mm |
| Înălţime | 1561 mm |
| Ampatamentul | 2595 |
| Greutate | 1561 kg |
| lățimea maximă | 17351765 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1598 |
| Motorul kw | 89 kw |
| Motor hp | 119 hp |
| Cuplul | 89 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | - |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 47 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R16 92H |
| Roți | 6,5J x 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 190 km/h |
| Accelerare | 10.5 s |
| Orașul de combustibil | 7.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 6 l/100km |