Informatii generale
| An | 2014 - |
| Marca | MINI |
| Motor | Cooper S 2.0 AT (192 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Hatch III 5 doors |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3982 mm |
| Lăţime | 1727 mm |
| Înălţime | 1425 mm |
| Ampatamentul | 2567 |
| Greutate | 1425 kg |
| lățimea maximă | 1770 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 141 kw |
| Motor hp | 189 hp |
| Cuplul | 141 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 94,6 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 44 liters |
| Eco standard | Euro 6 |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/55 R16 87W |
| Roți | 6.5J X 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 230 km/h |
| Accelerare | 6.8 s |
| Orașul de combustibil | 7 l/100km |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |