Informatii generale
| An | 2005 - - |
| Marca | Nissan |
| Motor | 1.4 16V (88 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Micra C+C (K12) |
| usi | 2 |
| scaune | 2 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3808 mm |
| Lăţime | 1668 mm |
| Înălţime | 1441 mm |
| Ampatamentul | 2432 |
| Greutate | 1441 kg |
| lățimea maximă | 1540 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1386 |
| Motorul kw | 72 kw |
| Motor hp | 96 hp |
| Cuplul | 72 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 73 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 46 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 175/60R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 176 km/h |
| Accelerare | 12.8 s |
| Orașul de combustibil | 8.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.6 l/100km |
| Combustibil mediu | - |