Informatii generale
| An | 2003 - - |
| Marca | Nissan |
| Motor | 1.5 Di (82 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Micra (K12) |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3715 mm |
| Lăţime | 1660 mm |
| Înălţime | 1525 mm |
| Ampatamentul | 2430 |
| Greutate | 1525 kg |
| lățimea maximă | 1510 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1460 |
| Motorul kw | 60 kw |
| Motor hp | 80 hp |
| Cuplul | 60 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 76 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 46 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 175/60 R15 |
| Roți | 15X5.5J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 170 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 5.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4 l/100km |
| Combustibil mediu | 4.5 l/100km |