Informatii generale
| An | 1996 - 2000 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0 16V (150 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Primera Hatch (P11) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4522 mm |
| Lăţime | 1715 mm |
| Înălţime | 1410 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1410 kg |
| lățimea maximă | 1745 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 89 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 175/70 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 218 km/h |
| Accelerare | 8.6 s |
| Orașul de combustibil | 10.9 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.4 l/100km |
| Combustibil mediu | - |