Informatii generale
| An | 2002 - - |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0 i 16V (140 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Primera Hatch (P12) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4565 mm |
| Lăţime | 1760 mm |
| Înălţime | 1480 mm |
| Ampatamentul | 2680 |
| Greutate | 1480 kg |
| lățimea maximă | 1810 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 103 kw |
| Motor hp | 138 hp |
| Cuplul | 103 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 89 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 204 km/h |
| Accelerare | 9.6 s |
| Orașul de combustibil | 11.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.7 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.5 l/100km |