Informatii generale
| An | 2002 - 2005 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 1.8i (125Hp) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Primera (P12) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4565 mm |
| Lăţime | 1760 mm |
| Înălţime | 1480 mm |
| Ampatamentul | 2680 |
| Greutate | 1480 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1769 |
| Motorul kw | 92 kw |
| Motor hp | 123 hp |
| Cuplul | 92 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 88 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |