Informatii generale
| An | 2003 - - |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.2 dCi (138 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Primera (P12) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4567 mm |
| Lăţime | 1760 mm |
| Înălţime | 1480 mm |
| Ampatamentul | 2680 |
| Greutate | 1480 kg |
| lățimea maximă | 1940 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2184 |
| Motorul kw | 101 kw |
| Motor hp | 135 hp |
| Cuplul | 101 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 203 km/h |
| Accelerare | 9.8 s |
| Orașul de combustibil | 8.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5 l/100km |
| Combustibil mediu | - |