Informatii generale
| An | 1998 - 2000 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0 16V (115 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | Primera Wagon (P11) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4579 mm |
| Lăţime | 1715 mm |
| Înălţime | 1450 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 84 kw |
| Motor hp | 113 hp |
| Cuplul | 84 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |