Informatii generale
| An | 1998 - 2002 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0 TD (90 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | Primera Wagon (P11) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4579 mm |
| Lăţime | 1715 mm |
| Înălţime | 1450 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1450 kg |
| lățimea maximă | 1820 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1974 |
| Motorul kw | 66 kw |
| Motor hp | 88 hp |
| Cuplul | 66 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 84,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 170 km/h |
| Accelerare | 14.6 s |
| Orașul de combustibil | 8.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.3 l/100km |