Informatii generale
| An | 1987 - 1989 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0T (190HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Skyline (R31) Coupe |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4660 mm |
| Lăţime | 1690 mm |
| Înălţime | 1365 mm |
| Ampatamentul | 2615 |
| Greutate | 1365 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 139 kw |
| Motor hp | 186 hp |
| Cuplul | 139 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 78 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 65 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |