Informatii generale
| An | 1985 - 1995 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 1.8 i (91 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Skyline (R32) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4580 mm |
| Lăţime | 1695 mm |
| Înălţime | 1340 mm |
| Ampatamentul | 2615 |
| Greutate | 1340 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1809 |
| Motorul kw | 67 kw |
| Motor hp | 90 hp |
| Cuplul | 67 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | - |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 83 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 165 SR14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 175 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 14 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8 l/100km |
| Combustibil mediu | - |