Informatii generale
| An | 1985 - 1995 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.5 R6 24V (180 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Skyline (R32) |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4530 mm |
| Lăţime | 1615 mm |
| Înălţime | 1325 mm |
| Ampatamentul | 2615 |
| Greutate | 1325 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2498 |
| Motorul kw | 132 kw |
| Motor hp | 177 hp |
| Cuplul | 132 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 HR15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 215 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 14 l/100km |
| Drumul de combustibil | 9 l/100km |
| Combustibil mediu | - |