Informatii generale
| An | 1996 - 1998 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.5 i 24V Turbo (250 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Skyline (R33) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4720 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1360 mm |
| Ampatamentul | 2720 |
| Greutate | 1360 kg |
| lățimea maximă | 1655 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2499 |
| Motorul kw | 183 kw |
| Motor hp | 245 hp |
| Cuplul | 183 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 65 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 R16 V |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 7.9 l/100km |