Informatii generale
| An | 1998 - 2001 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.0 i 24V (155 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Skyline (R34) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4720 mm |
| Lăţime | 1720 mm |
| Înălţime | 1375 mm |
| Ampatamentul | 2665 |
| Greutate | 1375 kg |
| lățimea maximă | 1635 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 114 kw |
| Motor hp | 153 hp |
| Cuplul | 114 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 76 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 65 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 180 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |