Informatii generale
| An | 2001 - 2006 |
| Marca | Nissan |
| Motor | 2.5i V6 (215Hp) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Skyline (R35) Sedan |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4675 mm |
| Lăţime | 1750 mm |
| Înălţime | 1470 mm |
| Ampatamentul | 2850 |
| Greutate | 1470 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2495 |
| Motorul kw | 158 kw |
| Motor hp | 212 hp |
| Cuplul | 158 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/65 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |