Informatii generale
| An | 1992 - 1997 |
| Marca | Opel |
| Motor | 2.0 i Turbo 4x4 (204 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Calibra A |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4492 mm |
| Lăţime | 1688 mm |
| Înălţime | 1320 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1320 kg |
| lățimea maximă | 1705 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 150 kw |
| Motor hp | 201 hp |
| Cuplul | 150 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 63 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/50 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 245 km/h |
| Accelerare | 6.8 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |