Informatii generale
| An | 1997 - 2000 |
| Marca | Peugeot |
| Motor | 1.0 i (50 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | 106 II (1) |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3678 mm |
| Lăţime | 1594 mm |
| Înălţime | 1376 mm |
| Ampatamentul | 2385 |
| Greutate | 1376 kg |
| lățimea maximă | 1215 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 954 |
| Motorul kw | 37 kw |
| Motor hp | 50 hp |
| Cuplul | 37 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | - |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 70 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 45 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 145/70R13 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 150 km/h |
| Accelerare | 19.4 s |
| Orașul de combustibil | 8.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.1 l/100km |
| Combustibil mediu | - |