Informatii generale
| An | 1993 - 2000 |
| Marca | Peugeot |
| Motor | 1.6 (89 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | 306 Schr |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3995 mm |
| Lăţime | 1692 mm |
| Înălţime | 1380 mm |
| Ampatamentul | 2580 |
| Greutate | 1380 kg |
| lățimea maximă | 1570 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1587 |
| Motorul kw | 65 kw |
| Motor hp | 87 hp |
| Cuplul | 65 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 78,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 180 km/h |
| Accelerare | 12.9 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 7.2 l/100km |