Informatii generale
| An | 1999 - 2000 |
| Marca | Peugeot |
| Motor | 2.0 HDI 90 (90 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | 306 Schr |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4030 mm |
| Lăţime | 1690 mm |
| Înălţime | 1350 mm |
| Ampatamentul | 2580 |
| Greutate | 1350 kg |
| lățimea maximă | 1585 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1997 |
| Motorul kw | 66 kw |
| Motor hp | 88 hp |
| Cuplul | 66 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/55 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 178 km/h |
| Accelerare | 13.5 s |
| Orașul de combustibil | 8.8 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Combustibil mediu | - |