Informatii generale
| An | 1992 - 2000 |
| Marca | Peugeot |
| Motor | 2.0 Turbo (141 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | 605 (6B) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4765 mm |
| Lăţime | 1799 mm |
| Înălţime | 1417 mm |
| Ampatamentul | 2800 |
| Greutate | 1417 kg |
| lățimea maximă | 1930 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 103 kw |
| Motor hp | 138 hp |
| Cuplul | 103 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | 10 s |
| Orașul de combustibil | 12.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.1 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.9 l/100km |