Informatii generale
| An | 1989 - 2000 |
| Marca | Peugeot |
| Motor | 3.0 (167 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | 605 (6B) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4765 mm |
| Lăţime | 1799 mm |
| Înălţime | 1415 mm |
| Ampatamentul | 2800 |
| Greutate | 1415 kg |
| lățimea maximă | 2030 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2963 |
| Motorul kw | 122 kw |
| Motor hp | 163 hp |
| Cuplul | 122 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 93 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 222 km/h |
| Accelerare | 9.7 s |
| Orașul de combustibil | 15 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.8 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.6 l/100km |