Informatii generale
| An | 1996 - 2001 |
| Marca | Pontiac |
| Motor | 3.8 i V6 GT (197 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Grand Prix Coupe VI (W) |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4991 mm |
| Lăţime | 1847 mm |
| Înălţime | 1390 mm |
| Ampatamentul | 2807 |
| Greutate | 1390 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3791 |
| Motorul kw | 144 kw |
| Motor hp | 193 hp |
| Cuplul | 144 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 96,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-80 |
| Capacitatea de combustibil | 68 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 12.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.8 l/100km |
| Combustibil mediu | - |