Informatii generale
| An | 2006 - 2008 |
| Marca | Pontiac |
| Motor | 5.3 i V8 GXP (307 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Grand Prix (_IX_) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 5037 mm |
| Lăţime | 1819 mm |
| Înălţime | 1420 mm |
| Ampatamentul | 2807 |
| Greutate | 1420 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 5327 |
| Motorul kw | 225 kw |
| Motor hp | 302 hp |
| Cuplul | 225 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 8 |
| Diametrul cilindrilor | 96 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 64 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/45 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 13.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Combustibil mediu | - |