Informatii generale
| An | 2003 - - |
| Marca | Renault |
| Motor | 1.9 dCi (117 HP) |
| Tipul corpului | Estate |
| Model | Grand Espace IV |
| usi | 5 |
| scaune | 7 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4861 mm |
| Lăţime | 1860 mm |
| Înălţime | 1746 mm |
| Ampatamentul | 2868 |
| Greutate | 1746 kg |
| lățimea maximă | 2510 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1870 |
| Motorul kw | 86 kw |
| Motor hp | 115 hp |
| Cuplul | 86 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 80 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 83 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 180 km/h |
| Accelerare | 13.2 s |
| Orașul de combustibil | 8.9 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6 l/100km |
| Combustibil mediu | - |