Informatii generale
| An | 1985 - 1988 |
| Marca | Renault |
| Motor | 1.3 (130G) (61 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | Rapid (120G,130G,135G) |
| usi | 2 |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4200 mm |
| Lăţime | 1610 mm |
| Înălţime | 1380 mm |
| Ampatamentul | 2400 |
| Greutate | 1380 kg |
| lățimea maximă | 1390 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1289 |
| Motorul kw | 40 kw |
| Motor hp | 54 hp |
| Cuplul | 40 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Carburetor |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 75,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 37 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 153 km/h |
| Accelerare | 14 s |
| Orașul de combustibil | 8.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.5 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.4 l/100km |