Informatii generale
| An | 2005 - - |
| Marca | Saab |
| Motor | 1.8 i 16V (150 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | 9-3 Sport Combi II (E) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4654 mm |
| Lăţime | 1782 mm |
| Înălţime | 1507 mm |
| Ampatamentul | 2675 |
| Greutate | 1507 kg |
| lățimea maximă | 1940 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1989 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 80,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 205 km/h |
| Accelerare | 10.2 s |
| Orașul de combustibil | 10.9 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.9 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.8 l/100km |