Informatii generale
| An | 2011 - |
| Marca | Skoda |
| Motor | 1.0 MT (60 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Citigo 3dr |
| usi | 3 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3560 mm |
| Lăţime | 1650 mm |
| Înălţime | 1480 mm |
| Ampatamentul | 2420 |
| Greutate | 1480 kg |
| lățimea maximă | 1290 kg |
| Boot capacitate | 251 l |
Transmisia motorului
| Motor | 999 |
| Motorul kw | 44 kw |
| Motor hp | 59 hp |
| Cuplul | 44 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 3 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 35 liters |
| Eco standard | EURO V |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 165/70 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 160 km/h |
| Accelerare | 14.4 s |
| Orașul de combustibil | 5.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 3.9 l/100km |
| Combustibil mediu | 4.5 l/100km |