Informatii generale
| An | 1998 - 2000 |
| Marca | Skoda |
| Motor | 1.9 D (64 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | Felicia II Kombi |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4237 mm |
| Lăţime | 1635 mm |
| Înălţime | 1420 mm |
| Ampatamentul | 2450 |
| Greutate | 1420 kg |
| lățimea maximă | 1520 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1896 |
| Motorul kw | 47 kw |
| Motor hp | 63 hp |
| Cuplul | 47 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 79 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 42 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 165/70R13 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 156 km/h |
| Accelerare | 17 s |
| Orașul de combustibil | 7.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.7 l/100km |
| Combustibil mediu | - |