Informatii generale
| An | 1998 - 2006 |
| Marca | Smart |
| Motor | 0.6i (45 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Fortwo Coupe |
| usi | 3 |
| scaune | 2 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 2500 mm |
| Lăţime | 1515 mm |
| Înălţime | 1549 mm |
| Ampatamentul | 1812 |
| Greutate | 1549 kg |
| lățimea maximă | 990 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 599 |
| Motorul kw | 33 kw |
| Motor hp | 44 hp |
| Cuplul | 33 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 3 |
| Diametrul cilindrilor | 63,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 33 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 145/65 R15; 175/55 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 135 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 4.6 l/100km |