Informatii generale
| An | 1994 - 1997 |
| Marca | TATA |
| Motor | 2.8TD (125 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Safari (Y60) |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4275 mm |
| Lăţime | 1800 mm |
| Înălţime | 1820 mm |
| Ampatamentul | 2400 |
| Greutate | 1820 kg |
| lățimea maximă | 2300 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2825 |
| Motorul kw | 92 kw |
| Motor hp | 123 hp |
| Cuplul | 92 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Diesel |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 95 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 265 / 70R16 |
| Roți | 16x8JJ |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |