Informatii generale
| An | 1992 - 1997 |
| Marca | Toyota |
| Motor | 2.0 i 16V 4WS TR-R (133 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Corona (T19) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4500 mm |
| Lăţime | 1740 mm |
| Înălţime | 1325 mm |
| Ampatamentul | 2535 |
| Greutate | 1325 kg |
| lățimea maximă | 1455 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 98 kw |
| Motor hp | 131 hp |
| Cuplul | 98 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R14 S |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 6 l/100km |